به گزارش روابط عمومی امامزداده موسی مبرقع(ع)؛ حجه الاسلام ذالنوری نماینده مردم شریف قم در مجلس شورای اسلامی به اتفاق هیات همراه از طرح توسعه حرم مطهر امامزده موسی مبرقع(ع) بازدید کردند.

در حاشیه این بازدید، جلسه ای با حضور مهندس خاکی مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) و تعدادی از نمایندگان شورای شهر قم در دفتر تولیت آستان مقدس امامزاده موسی مبرقع(ع) برگزار گردید.

مدیر اجرایی آستان مقدس امام‌زاده موسی مبرقع(ع) گفت: طرح توسعه حرم امام‌زاده موسی مبرقع در قم تنها با تملک ۱۰ پلاک باقی‌مانده، متوقف‌ شده است.

حجه السلام صدر در مورد طرح توسعه این حرم نیز توضیح داد: طرح توسعه این حرم، طرحی ملی بود که از زمان سفر رهبر انقلاب به قم آغاز شد، سفر معظم‌له به قم خیر و برکات زیادی برای این شهر به همراه داشت و بودجه‌ای را برای گسترش و نوسازی بافت‌های فرسوده قم تخصیص دادند.

وی بیان کرد: بعدازاین سفر وزیر راه و شهرسازی وقت بازدید میدانی از این مکان داشتند و دستور تملک خانه‌های اطراف را در سال 91 صادر کردند، در آن زمان دو نهاد شهرداری قم و اداره کل مسکن و شهرسازی قم مسئول خرید خانه‌ها شدند.

مدیر اجرایی آستان مقدس امام‌زاده موسی مبرقع(ع)تصریح کرد:اتفاقات خوبی در سال‌های اولیه روی داد و تملکات خوبی در توسعه ده هکتاری حرم انجام شد، اما به دلیل مشکلات مالی در سال‌های اخیر و با وجود تملک 1000 خانه،این پروژه در قم تنها با تملک 10 پلاک باقی‌مانده متوقف‌شده است.

وی اظهار داشت:اگر این پلاک‌ها به‌موقع تملک شود، طرح توسعه در صحن و شبستان و پارکینگ و زائر سرا اتفاق می‌افتد و فضای خوبی برای زائران و مسافران مهیا می‌شود.

صدر عنوان کرد: ما نیاز به همراهی و هم‌فکری مسئولان و اصحاب رسانه در طرح توسعه حرم و رسیدگی به اطراف داریم و امیدواریم زمینه لازم برای این تعامل فراهم شود.